• ×

  İl Başkanı

  MUSTAFA RAUF YANAR

  07.05.1985 yılında Nevşehir de doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Nevşehir de yaptıktan sonra 2004 yılında Atılım Üniversitesi İngilizce Hukuk Fakültesi’ni kazandım. 2009 yılında Üniversite tahsilimi tamamlayıp, avukatlık mesleğine başladım. 2009-2010 arası kısa dönem er olarak Manisa Merkezde askerlik mesleğimi icra ettim. Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oluşum nedeni ile hukuk İngilizcesi de görmüş ve iyi derecede İngilizce bilmekteyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Siyasi olarak ise, 2011-2014 yılları arası partimizin Nevşehir Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı ve Yürütme Kurulu’nda Siyasi ve Hukuk işleri Başkanlığı’nı ve de aynı zamanda hukukçu kimliğim dolayısı ile Nevşehir Merkez İlçe Seçim Kurulu’nda partimizin Asil Üyesi olarak görev yaptım. 14.01.2014 tarihinde partimiz Genel Merkezince Nevşehir İl Gençlik Kolları Başkanı olarak atandım. Son olarak, 03.10.2017 tarihinde AK Parti Nevşehir İl Başkanı olarak atandım ve bu görevimi sürdürmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ABDULLAH ÖZKAN

  21.04.1974 İbrahimpaşa Köyü - Ürgüp / Nevşehir doğumluyum. İlkokul tahsilimi 1986 yılında İbrahimpaşa Köyünde tamamladım. Ortaokulu 1989 yılında Nevşehir Merkez İlk öğretim Okulu Lise tahsilimi 1992 yılında Nevşehir Ticaret Meslek Lisesinde tamamladım. 2008 Yılında Serbest Muhasebeci, 2010 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir oldum. Halen Mali Müşavirlik faaliyetime devam etmekteyim. Evliyim. 2 çocuğum var.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ABDULLAH TAN

  1966 Nar doğumluyum. Nevşehir Endüstri Meslek Lisesi mezunuyum. Spor malzemeleri ticareti ile uğraşmaktayım. AK Parti kurucu üyesiyim. 2001 yılında AK Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulunda görev aldım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ KEMİKKIRAN

  25.10.1977 yılında Nevşehir’de doğdum. Ilk, Orta ve Lise eğitimim Nevşehir’de tamamladım. Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünden 1999 yılında mezun oldum. 1995-1999 yılları arasında Afyon Milli Gençlik Vakfı yönetim kurulu üyeliği ve Müesseseler Başkanlığı yaptım. Nevşehir merkezde metal kesim, büküm ve teçhiz borusu imalatı işi yapmaktayım. 2014 yılında AK Parti İl Yürütme Kurulu üyeliği ile aktif siyasi hayatıma başladım. Evli ve üç çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  DOĞAN CERAN

  28.07.1988 Nevşehir doğumluyum. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimimi Nevşehir’de tamamladım. Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Yüksek Lisans Mezunuyum. Evliyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERHAN KARTAL

  05.09.1982 yılında Nevşehir’de doğdum. 1997 yılından bu yana babadan devam eden aktif alüminyum doğramacı sanayi esnafıyım. Evliyim, üç çocuk babasıyım. Ortaokul mezunuyum liseyi açık öğretimde okuyorum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FATİH ÇİFTÇİ

  20.04.1974 yılında Nevşehir Göreme Kasabasında doğdum. İlk öğretimimi Göreme İlkokulu’nda tamamladım. Lise Eğitimimi Nevşehir İmam Hatip Lisesi’nde tamamladım. İktisat Kamu Yönetimi mezunuyum. 15 yıl ticaret işi ile uğraştım. 20 yıllık evliyim, 3 çocuk babasıyım. AK Parti Siyaset Akademisinin Nevşehir’deki ilk mezunlarındanım. Dış Ticaret Uzmanıyım, Özel bir şirkette yöneticilik yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FERİT YİĞİTARSLAN

  18.10.1979 tarihi Nevşehir doğumluyum. Bankacılık ve sigorta bölümünde okuyorum. Evliyim 2 tane kızım var. 2008 yılında AK Parti ile aktif siyasi hayatıma başladım. Gençlik Kollarında görev aldım. 2011 yılında ilçe yönetimine seçildim. Merkez İlçe başkan yardımcılığı Teşkilat Başkanı olarak görev yaptım. Partimizin çeşitli kollarında görev yaptım

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FİGEN ŞİMŞEK

  1974 Nevşehir doğumluyum. İlk ,orta ve lise eğitimimi Nevşehir de tamamladım. Üniversite eğitimimi Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretmenlik programında tamamladım. 14 yıl ücretli sınıf öğretmeni olarak Nevşehir il milli eğitim müdürlüğünde çalıştım. Yarı zamanlı sürücü kursunda direksiyon ve trafik derslerine girdim.2014 yılından beri Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezin de öğretmen olarak çalışmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  GÖZDE TÜRKER

  03.01.1992 Nevşehir doğumluyum. Ilk, Orta ve Lise eğitimlerimi Nevşehir’de tamamladım. Toros Üniversitesi Mimarlık Bölümnden 2017 mezunuyum. Nevşehir merkezde özel bir yapı denetim firmasanıda mimarlık yapmaktayım. AK Parti Kadın kollarında gönüllü olarak siyasi hayatıma başladım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  GÜRSEL AKPINAR

  1962’de Kayseri’de doğdum. İlk öğretimi Kayseri’de tamamladıktan sonra, 1974’te Nevşehir’de ikamet etmeye başladım. Fotoğrafçılık mesleği yapmaktayım. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında farklı görevlerde bulundum. 14 Ağustos 2001 Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Nevşehir’de kurucu üye olarak görev aldım. İki yıl İl Sekreterliği, beş yıl İl Başkan Yardımcılığı Teşkilat Başkanlığı, bir dönem İl Genel Meclis Üyeliği görevinde bulundum. İl Başkanlarının istifası döneminde İl Başkanlığına vekalet ettim. 11 yıl Esnaf ve Sanatkarlar Yönetim Kurulu Üyeliği ve dört yıl Nevşehir Spor Başkanlığı yaptım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KEMAL BALTACIOĞLU

  1957 Nevşehir doğumluyum Endüstri Meslek Lisesi Mezunuyum Evli iki çocuk babasıyım 26 yıl özel bir Bankada çeşitli kademelerde çalıştıktan sonra 2004 Yılında emekli oldum siyasi hayata girdim 2009 Yılında da aktif olarak yönetime girdim o günden beri de İl Genel Sekreteri olarak görev yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET CİNGİL

  1974 yılı Nevşehir merkez doğumluyum. Orta öğretimimi 1989 yılında Nevşehir Lisesi’nde tamamladım. Şuan bir kız bir erkek olmak üzere 2 çoçuk babasıyım. 1997 yılında ticari hayata atılarak, Sönmez Mobilya ve Mutfak ve Banyo dolapları Mağazasının ortağı olarak 4 yıl çalıştırdım. Sonrasında 2001 yılında Kongaz A.Ş’nin Nevşehir Tüp Dağıtım Bayiliği ve yerli ithal kömür çeşitleri satışıyla Arıdil Mirat Ltd.Şt çatısı altında birleşerek ticaretine devam ettim. 2066-2015 yıllarında Arıdil Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd.Şti.’ni kurarak sigorta sektöründe faaliyet gösterdim ve daha sonra sigorta sektöründen çıktım. Bu işletmelerimize asaleten devam ederken 2001-2016 yılları arasında Arıdil Şirketler Grubunun Nevşehir’de ki faaliyet alanlarında vekaleten temsil ettim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET SAVRAN

  1974 Yılında Nevşehir'de doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi Nevşehir'de tamamladım. 1992 yılında başladığım Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi 1998 yılında bitirdikten sonra, sırasıyla Kırşehir ve Kastamonu'da hekim olarak görev yaptım. 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi anabilim dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladım. 2010 yılında Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi uzmanı olarak mezun oldum. 2010 yılı Ekim ayında Nevşehir Devlet Hastanesi'nde göreve başladım. 2012 yılı Mayıs ayından beri Nevşehir Özel bir Hastanede görev yapmaktayım. İyi derecede ingilizce bilirim. Evli ve bir çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MERVE HATİPOĞLU

  1993 yılında Kırşehir’de doğdum. İlk, Orta ve Lise eğitimimi Nevşehir'de tamamladım. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İşletme bölümü öğrencisiyim. AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeliği ile siyasi hayatıma başladım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHAMMED FEYZİ AYGÜN

  02.05.1989 tarihinde doğdu. İlk ve ortaöğretimimi Nevşehir’de tamamladı. Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesinden derece ile mezun oldu. Üniversite döneminde Malta’da dil eğitimi aldı. Okul bitimine müteakip hakimlik mesleğine başladı. Sırasıyla, Ordu Adliyesi İcra - İnfaz Hakimliği, Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimliği, Kırıkkale – Keskin Asliye Ceza Hakimliği ve İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, ve İstanbul Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi Hakimliği görevlerinde bulundu. Daha sonra kamuda ki görevinden ayrılarak Nevşehir'de serbest avukat olarak çalışmaya başlamıştır. İyi derecede ingilizce bilmektedir. Evlidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA ÇİÇEKLİ

  1985 Kadıköy Doğumlu olup, aslen Nevşehir İli Acıgöl İlçesi Karapınar Kasabası nüfusuna bağlı evli ve iki çocuk babasıyım. İlk Öğrenimimi 20 Temmuz İlköğretim Okulu Nevşehir, Ortaokul Anadolu İmam Hatip Lisesi Nevşehir ve Lise Öğrenimimi Nevşehir Lisesinde tamamladıktan sonra 1 yıl Kayseri Safa Dershanesi ve Safa Yurdunda üniversiteye hazırlandım. Üniversite Öğrenimime 2004 yılında Selçuk Üniversitesi Karaman İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - İşletme Bölümünde tamamladıktan sonra Aegon Emeklilik Ankara Bölge Müdürlüğü ve Groupama Emeklilik Kayseri Bölge Müdürlüklerinde danışman olarak çalıştım. Bu arada TÜBİTAK Tüsside'de 2 aya yakın süre ile pazarlama eğitimi aldım. 2010 yılı itibari ile Ziraat Bankası Nevşehir Şubesi ve Ziraat Bankası Kapadokya Girişimci Şubelerinde toplamda 7 yıl çalıştıktan sonra kendi işlerimizi kurmak maksadı ile istifa ettim. İstifam akabinde Suudi Arabistan'da MNG Holding MAPA şirketinin beton taşeronu olarak faaliyetlerde bulundum ve halen inşaatlarımız devam etmektedir. Suudi Arabistan'da kazandığımız sermayeyi Türkiye'ye taşımak maksadı ile Nevşehir Merkez'de bulunan Nissara AVM de Kocatepe Kahve Evi marka çatısı altında faaliyetlerimi sürdürmekteyim. Halen Ortağı ve Yöneticisi olduğum Toli İnşaat Firması ile Nevşehir Merkezde yatırımlarımıza devam etmekteyiz.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA PASLANMAZ

  1973 yılında Nevşehir’de doğdum. İlk, orta ve lise tahsilimi Nevşehir tamamladıktan sonra; üniversiteyi Kayseri Erciyes Üniversite'si MYO işletme Bölümü'nden (1992) mezun oldum. Askerlik hizmetimi 1997 yılında Bingöl’de yaptım. Askerlik hizmetimi tamamladıktan sonra kendi aile şirketimizde iş hayatıma başladım ve halen şirketimizde yöneticilik yapmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Siyasi hayatımda partimizin bütün kademelerinde görev aldım. Aktif siyaset hayatıma Ak Parti Merkez İlçe Teşkilatımızda 2005 yılında başladım. 2005-2008 Tanıtım Medya Başkanlığı, 2008 - 2011 İdari Mali İşler Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı 2011 -2014 Seçim İşleri Başkanlığı görevlerini ifa ettim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NECDET CİVELEK

  1961 yılında Nevşehir’in Çardak köyünde dünyaya geldim. İlkokulu Çardak köyünde, ortaokul ve liseyi Nevşehir merkezde okudum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Eğitim ve vatani görevimi yaptıktan sonra, bölgemizde bulunan Pomza madeni üretimi ile ticaret hayatına başladım. İlerleyen yıllarda dünya pazarlarına açılarak bölgemizin beyaz altını olan Pomza taşını USA, Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerine ihraç etmeye başladım. 18 yaşında başladığım ticaret hayatıma bugün Üçler Madencilik, Denge Bims Blok, İnşaat ve güneş enerjisi sektörlerindeki yatırımlarımla devam ederken, sosyal hayatta da Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odasında yönetim kurulu ve meclis üyeliği, TOBB delege ve TOBB Toprak Sanayi Sektöründe meclis üyeliği görevlerinde bulunmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NURDEM BİLGEN

  15.10.1985 Nevşehir’de doğdum. Ilk, Orta ve Lise öğrenimimi Nevşehir Anadolu Lisesi’nde okudum. Erzincan Hukuk Fakültesini 2007 yılında bitirdim. Özel bir şirketler grubunun avukatlığını yapmaktayım. 2014 yılında AK Parti Yönetim Kurulu üyeliği ile aktif siyasi hayatıma başladım. Evli ve bir çocuk annesiyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RİFAT GÜL

  1974 Yılında Nevşehir Kaymaklı Kasabası’nda doğdum. İlk okulu Kaymaklı ilköğretim okulunda okudum. Orta okulu Kaymaklı lisesinde tamamladım. Liseyi Nevşehir Ticaret lisesinde okudum. Liseden sonra 1994 senesinde İnönü üniversitesi Adıyaman Meslek Yüksek okulu Muhasebe Bölümünü bitirdim. Ön lisanstan sonra Lisans öğrenimimi 1998 yılında Atatürk üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünü tamamladım. Üniversite bittikten sonra Bims blok üretimi ve inşaat malzemeleri üzerine şu anda yönetmekte olduğum Gülbims inşaat ltd şti firmasını kurdum ve halen aynı şirkette devam etmekteyim. Ayrıca yapı kooperatiflerinde de yöneticilikler yaptım ve halen yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SALİH AÇIKGÖZ

  04.05.1967 Gülşehir/ Karacaşar kasabasında doğumluyum, ilk ve orta okul Gülşehir /Karacaşar kasabasın tamamladım. Liseyi Nevşehir Endüstri meslek lisesinde tamamladım, 1992 yılında askerliğimi tamamladım 1992 yılından sonra ticari hayata başladım, Adalet ve kalkınma partisine 2002 yılı Esentepe mahalle temsilciliği ile başladım, 2005 yılında merkez ilçe yönetim kurulu üyeliğine girdim Ekonomi İşler Başkanlığı ve Mali İdari İşler Başkanlığı yaptım 2 dönem merkez ilçe teşkilatında devam ettim 2011 de Merkez İlçe Başkanı seçildim,2.dönem İlçe başkanlığı yaptım , Evliyim 3 çocuk babasıyım, hala Ticaretle uğraşmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SALİH KÖYBAŞI

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SERHAT SONUGELEN

  1979 yılında Nevşehir’de doğdum, ilk öğrenimimi Cumhuriyet İlkokulunda orta ve liseyi Nevşehir İmam Hatip Lisesinde tamamladım. 2002 yılında Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldum. Askerlik görevimi Erzincan’da tamamladıktan sonra 2003 yılından itibaren madencilik sektöründe faaliyet gösteren aile firmamızda genel müdür olarak devam etmekteyim. 2012 yılında AK Parti Nevşehir il yönetimine girdim ve halen teşkilat başkanı görevinde bulunmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TEVFİK EKİCİ

  1974 yılında Karabük’te doğdum. Konya nüfusuna kayıtlıyım, İlköğretimi Nevşehir’de tamamladım. Baba mesleği olan 1981 yılında kurulan Simtel Ofset Matbaacılık adında küçük yaşta ticaret hayatıma başladım. Ayrıca Şirket Bünyemize ait günlük çıkan “Kapadokya Muşkara Haber Gazetesi, İnternet Haberciliği, ” ve Haftalık Çıkan “Kapadokya Gazetesi” adı altında iki adet Gazete ve İnternet haberciliği, şirket bünyemizde çıkmaktadır. 2006-2011 ve 2014-2017 dönemlerinde AK Parti İl Tanıtım ve Medya Başkanı olarak görev yaptım, 4 Genel Seçim, 3 Yerel Seçim ve 3 Referandum olmak üzere Memleketime, Partime ve Davama hizmet etmenin haklı gururunu yaşadım. Nevşehir Merkezde ikamet etmekteyim,Evli ve 4 Çocuk Babasıyım,

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TUĞBA ÇAKAR ÜLKÜ

  14.06.1986 Tokat/Turhal doğumluyum. İlköğretim ve liseyi Turhal’da okudum. Eskişehir Anadolu Üniversitesi çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkilerinden mezun oldum. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Çocuklarım için şu anda çalışmıyorum. Eşim Nevşehir devlet hastanesinde pratisyen hekim. Ailem babam Turhal belediyesi imar işleri müdürü ,annem ev hanımı, iki erkek kardeşim var biri genetik mühendisi Avusturya Graz’da doktora yapıyor. Diğeri Kayseri Erciyes Üniversitesinde ortopedi asistanı. Siyasi geçmişim ise Ak Parti Gençlik Kolları ve kadın kollarında aktif olarak rol aldım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  UMUT ARAZ

  1977 Nevşehir doğumluyum. Cumhuriyet İlkokulu, Ortaokul ve Liseyi Nevşehir Lisesinde daha sonra Niğde Üniversitesi İşletme Fakültesi Meslek Yüksek Okulunu bitirdim. Evliyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YASİN ALTUNCUOĞLU

  15/10/1976 yılında Nevşehir’de doğdum. İlkokul,ortaokul ve liseyi Nevşehir’de bitirdim. 1997 yılında Askerlik hizmetimi tamamladıktan sonra ,Oto Alım Satım ve ticaretle uğraşmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YASİN İNANIR

  01.01.1987 Nevşehir doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimini Özel Kardelen lisesinde 2004 yılında tamamladıktan sonra aile işimiz olan fırıncılık ve unlu mamuller sektörüne başladım. Halen Nevşehir merkezde olan Meydan Fırını işletmesi sahibiyim. 2014 yılında beri AK Parti Nevşehir İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı Ekonomi Ve Mali İşler Başkanlığı görevinde bulundum. Şuan İl Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı görevinde bulunmaktayım. Evli, iki çocuk babasıyım

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YILMAZ BURAK ÖZALTIN

  1987 yılında Nevşehir’de doğdum. İlk öğrenimimi Cumhuriyet İlkokulunda, orta okul ve liseyi Özel Altınyıldız Kolejinde tamamladım. Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdim. Evliyim.