• ×

  Mustafa Açıkgöz

  1971 yılında Nevşehir merkez ilçeye bağlı Çardak Köyünde doğdu. İlk ve Ortaokulu Ürgüp İlçesine bağlı Bahçeli Köyünde tamamladı. Lise eğitimini Özel Antalya Lisesinde başarıyla aldı.

  1988 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesini kazandı. Fakültenin ikinci yılında kurulan Tıbbi Bitkiler Araştırma Merkezinde araştırma yönetiminde bulundu. 1992 yılında Fakülteyi derece ile bitirdi. 1993 yılında Açıkgöz Eczanesini açtı.

  2011 yılı genel seçimlerinde AK PARTİ’den Nevşehir Milletvekili aday adayı oldu.

  Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  Murat Göktürk

  Murat Göktürk, 28 Ocak 1970'te Nevşehir Ürgüp'te doğdu. Babasının adı Hasan, annesinin adı Fatma'dır. Avukat; Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı.

  Üç dönem Nevşehir Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. 2004-2009 yılları arasında Ürgüp Belediye Meclisi Üyeliği yaptı. 24. Dönemde Nevşehir Milletvekili seçildi. Adalet komisyonu, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ve Kadına  Yönelik Şiddetin Sebeplerini Araştırma Komisyonlarında üyelik yaptı.

  Orta düzeyde İngilizce ve Almanca bilen Göktürk, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Ebubekir Gizligider

  1979 yılında Nevşehir’de doğdu. Eğitim hayatı Atatürk İlkokulu ile başlar, ardından Nevşehir Anadolu Lisesi’nde orta öğrenimini tamamlar ve 1997 yılında girdiği Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2001 yılında mezun olur.

  Ak Parti’nin Nevşehir’de kuruluşundan beri parti bünyesinde çalışmalara katıldı. Önce gençlik kolları siyasi ve hukuki işler başkanlığı, ardından 2004 – 2006 yılları arasında ise Ak Parti Gençlik Kolları Nevşehir İl Başkanlığı ve beraberinde, Ak Parti İl Yönetim ve Yürütme Kurulu üyeliklerinde bulundu.

  Bu dönemde Kapadokya Çevre ve Kalkınma Derneği, Nevşehir İnsan Haklarını Koruma Derneği gibi derneklerin kuruculuğunu yaptı. Parti faaliyetleri takdir topladı ve 2006 yılında yapılan Nevşehir Merkez İlçe seçimine geniş bir katılımla aday olarak gösterildi. 2006 yılında bir süredir bekleyen askerlik hizmetini ifa etmek için aktif siyasete ara verdi. Bingöl 49. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı bünyesinde hukuk danışmanı olarak askerlik hizmetini tamamladı. Birçok sivil platformda yer alan başta Ak Parti ve Nevşehir Barosu üyesi olan Av. Ebubekir GİZLİGİDER 2002 yılından bugüne Nevşehir Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yaptı.

  2011 genel seçimlerinde aday olan Gizligider, TBMM 24. Dönem Milletvekili olarak meclise girdi. 24. Dönem AB Komisyonu , Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu ve Anayasa Komisyonu Üyesi olan Gizligider aynı zamanda Türkiye Bangladeş Dostluk Grubu başkanlığını yürütmektedir.

  Evli iki çocuğu bulunmaktadır.